Inloggen Geen profiel? Registreer hier.

EADPP certificering NIS2

NIS2 stelt hogere eisen aan de digitale weerbaarheid van organisaties. Gemeenten moeten niet alleen voldoen aan nieuwe wet- en regelgeving, maar ook beschikken over professionals die deze op een praktische en duurzame manier kunnen implementeren en borgen. Om gemeentelijke informatieprofessionals hierbij te ondersteunen, introduceert VIAG – in samenwerking met onze Vlaamse zustervereniging V-ICT-OR – voor het eerst de opleiding Data Protection Professional in Nederland en leidt op tot het Europees erkende EADPP-certificaat (European Association of Data Protection Professionals). De inhoud van de opleiding is door Privacy Enablers samengesteld. Zij bieden ook een digitaal platform voor het cursusmateriaal en de mogelijkheid om daarin  het certificaat te behalen.

Inhoud opleiding
Tijdens de opleiding vertaal je actuele wet- en regelgeving, zoals de AVG en de NIS2-richtlijn, naar de dagelijkse praktijk binnen jouw organisatie. De lessen worden verzorgd door ervaren en gecertificeerde docenten en zijn direct toepasbaar in de gemeentelijke praktijk. De opleiding bestaat uit vijf lesdagen (één dag per week) en kan worden gevolgd op locatie of incompany, afhankelijk van het aantal deelnemers en de voorkeur van de deelnemende organisaties. De training wordt gegeven door Kurt Penninck, Expert Cyberweerbaarheid en Databescherming en Eddy van der Stock, voorzitter VICTOR.

Kies je voor een incompany-opleiding, dan is het uiteraard ook mogelijk om collega's van omliggende gemeenten uit te nodigen.
Zo deel je kennis, vergroot je het netwerk en kan de opleiding vaak kostenefficiënt worden georganiseerd.

Kosten
€ 2.150 tot € 2.650 exclusief btw per deelnemer, afhankelijk van het VIAG-lidmaatschap en de gekozen opleidingslocatie. Dit is inclusief lesmateriaal, koffie, thee, lunch én de kosten voor het behalen van het EADPP-certificaat.
Ná aanmelding via het formulier hieronder krijg je meer informatie over de mogelijkheden en kan je definitef besluiten deel te nemen. Na defnitieve aanmelding krijg je toegang tot het digitale platform van Privacy Enablers.

Op 11 september 2026 start de allereerste VIAG-editie van deze opleiding.
De opleiding gaat door bij minimaal zes deelnemers.
Het maximaal aantal deelnemers per opleidingsronde is beperkt tot 12.
Inschrijving wordt behandeld in volgorde van binnenkomst van de aanmelding.
Vanaf de 13e aanmelder zal een wachtlijst worden bijgehouden.
Bij voldoende belangstelling zal z.s.m. nog dit jaar een tweede opleidingsronde worden georganiseerd.

IN DEZE BROCHURE VIND JE MEER INFORMATIE OP HOOFDLIJNEN VANUIT VIAG.

HIER VIND JE MEER DETAIL INFORMATIE OVER DE INHOUD EN OPZET VAN DE OPLEIDING EN CERTIFICERING.


EADPP certificering

Geef je hier op als deelnemer aan de vijfdaagse opleiding om EADPP gecertificeerd te kunnen worden.

Voornaam deelnemer
Tussenvoegsel naam deelnemer
Achternaam deelnemer
Telefoonnummer deelnemer, liefst mobiel nummer
E-mailadres deelnemer
Naam van de gemeente of organisatie waar deelnemer werkt
De functiebenaming van de deelnemer
Vul hier alle benodigde gegevens in waarnaar de factuur voor de opleiding moet worden gestuurd. Naam organisatie E-mailadres factuurafdeling Verplichtingsnummer Vestigingsadres organisatie (geen postbus) Postcode en vestigingsplaats organisatie
Geef hier zo nodig aanvullende informatie of stel vragen.